MENÜ
İstanbul 21°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
SİNGAPUR HAVA YOLLARI’NDAN AVUSTRALYA'YA DESTEK
Dünyadan
10 Ocak 2020 Cuma 20:20

SİNGAPUR HAVA YOLLARI’NDAN AVUSTRALYA'YA DESTEK

Singapur Hava Yolları, Avustralya'da son orman yangınlarıyla büyük zarar gören toplulukları desteklemek üzere Red Cross'un Felaket Yardım ve Kurtarma fonuna 100.000 AUD$ bağışta bulunacak

Singapur Hava Yolları Bölge Başkan Yardımcısı Philip Goh, yıkımın boyutlarının kavranmasının bile çok zor olduğunu ve bağışın ülke genelindeki toplulukları destekleyecek bir yere gideceğini umduğunu belirtti. Goh yaptığı açıklamada, "Avustralyalılar bizi son 53 yıldır desteklemekteler ve biz de bu bağışın, yangınlar tarafından etkilenen kişi ve toplulukları destekleyecek bir şekilde kullanılacağını umuyoruz. Avustralya'daki yangınlar şu ana dek Singapur'un yüzölçümünün 140 katından daha büyük bir alanı etkilediği için olayın boyutlarını kavramak çok zor. Tüm düşünce ve dualarımız yangınlardan etkilenen herkesle ve yine birçokları gibi, biz de ülke çapında alevlerle savaşmaya devam eden itfaiyecilere en içten teşekkür ve minnetlerimizi iletiyoruz”dedi.

Orman yangınlarından etkilenen ve Singapur Hava Yolları ile seyahat planları bulunan yolcular için yardım talepleri vaka bazında değerlendirilecek ve uygun bulunması halinde Singapur Hava Yolları, rezervasyonlarında değişiklik yapması gereken kişilere destek verecek.  Goh, havayolunun,  yangın yardım sürecinde daha fazla destek vermek için ülke genelindeki kilit paydaşların yanında uçuş ortağı Virgin Australia ile de çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Goh sözlerini, “Bu yangınlar, hepimizi bir şekilde etkiledi. Ya mülkünü kaybeden veya tahliye sonucu yerlerinden edilen dostlarımız ve ailelerimiz yoluyla doğrudan ya da krizin büyüklüğü nedeniyle dolaylı olarak. Büyük bir kararlılık içinde Avustralya halkının arkasındayız ve hem yerel hem de ulusal düzeyde destek vermek için fırsatlar aramaya devam edeceğiz. Bu fırsatlar, gerekli ürün yardımları ya da bağış toplama çalışmalarını destekleyecek biletlerin sağlanması şeklinde olabilecektir.”şeklinde sürdürdü.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Haber Air