MENÜ
İstanbul
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
ABD B-21 RAIDER’I GÖRÜCÜYE ÇIKARDI
Savunma
4 Aralık 2022 Pazar 15:36

ABD B-21 RAIDER’I GÖRÜCÜYE ÇIKARDI

ABD Hava Kuvvetleri, Amerika'nın yeni B-21 Raider gizli konvansiyonel ve nükleer bombardıman uçağını piyasaya sürdü

California Palmdale'de Northrop Grumman'ın ev sahipliğinde ve sponsorluğunda düzenlenen açılış töreninde Amerika'nın yeni B-21 Raider hayalet bombardıman uçağı tanıtıldı.

B-21’in üreticisi Northrop Grumman'ın Palmdale'deki tesisinde B-21 özel bir koreografi ile tanıtıldı. Tören, eski bombardıman uçaklarının üst düzey ABD'li yetkililerin de aralarında bulunduğu davetli grubunun üzerinde gürlerken, ABD milli marşıyla başladı.

İlk test uçağı, uçuştan önce yapısal tasarımının doğrulama ve doğrulama testlerinden geçmeden önce, bu yılın başlarında yük kalibrasyon testini tamamladı. Uçağın daha fazla entegrasyon ve zemin testleri devam ediyor.

B-21’in birçok özelliği gizli tutuluyor ancak uçak, ABD filosundaki mevcut bombardıman uçaklarına göre önemli ilerlemeler sunacak.

GÖRÜNMEZLİK ÖZELLİĞİ

F-22 ve F-35 savaş uçakları gibi, B-21’in de hem şekli hem de imal edildiği malzemeler bakımından görünürlüğü en aza indirgendi. Uçak bu sayede   düşmanların tespit etmesini zorlaştıran gizli teknolojiye sahip. Uçak ayrıca ‘henüz icat edilmemiş yeni silahların’ dahil edilmesine izin veren “açık sistem mimarisi” ile inşa edildi.

  Haberin Videosu

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Haber Air