MENÜ
İstanbul 11°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
BATMAN'A NİYET AMSTERDAM'A KISMET!
Havacılık Haberleri
20 Kasım 2023 Pazartesi 23:20

BATMAN'A NİYET AMSTERDAM'A KISMET!

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Batman’a gidecek yolcular, yer hizmeti veren görevlilerin hatası sonucu yanlışlıkla Amsterdam uçağına bindirildi. Ankara’dan Batman’a gidecek olan yolcular ring aracının yaptığı hata nedeniyle Batman uçağı yerine Amsterdam uçağına bindi.

4 YOLCUYU YANLIŞ UÇAĞA BİNDİRDİLER

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda 16 Kasım Perşembe Günü meydana gelen olayda, Ankara'dan Batman'a gidecek olan yolcular kontrollerin ardından uçağa götürülmek üzere Cobus aracına bindirildi.

Aracı kullanan yer hizmeti görevlisi, yolcuları yanlışlıkla SunExpress Havayolları'nın Ankara-Amsterdam seferi yapacak uçağının bulunduğu park alanına bıraktı. Yolcular uçağa bindikten bir süre sonra hata fark edildi ve uçakta anons yapılarak Batman'a gidecek yolcuların uçaktan inmesi istendi. Yolcular uçaktan indirildi.

'BU DA BAŞIMIZA GELDİ'

Amsterdam’a seyahat eden bir yolcu, uçak içerisinde yaşanan anları kayıt altına aldı. Yolcu kayıt altına aldığı o anları sosyal medya hesabından paylaştı. Şaşkınlığını gizleyemeyen yolcu, kayıt sırasında şunları söyledi:

“Şu an Ankara-Amsterdam uçuşundayız. Ring arabalarıyla uçağın önüne geldik. Bebek arabasını verecekken ağabeyin biri ‘Batman’a değil mi?’ diye sordu. Biz de, ‘Ağabey ne Batman’ı! Bu Amsterdam uçağı’ deyince, ‘Ne Amsterdam’ı ? Ben Batman’a gidiyorum' diye yanıt verdi. Şu anda uçağın içinde Batman ve Amsterdam yolcuları tamamen karışmış durumda. Bütün Batman yolcularını tek tek çağırıyorlar. Bu da başımıza geldi.”

4 YOLCU UÇAKTAN İNDİRİLDİ

Yer hizmetleri personelinin hatası nedeniyle hem Ankara-Batman hem de Ankara-Amsterdam seferi gecikmeli olarak gerçekleşti.

Konuyla ilgili olarak SunExpress Havayolları tarafından yapılan açıklamada, durumun fark edilmesi üzerine 4 yolcunun uçaktan indirilerek kendi seferine yönlendirildiği belirtildi. Havayolu şirketi, gerekli güvenlik uygulamalarının tamamlanmasının ardından Ankara-Amsterdam seferinin 15 dakika gecikmeli olarak gerçekleştirildiğini açıkladı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Haber Air