MENÜ
İstanbul
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
EMIRATES 105 UÇAĞIN KABİNİNİ YENİLEYECEK
Havacılık Haberleri
24 Kasım 2021 Çarşamba 11:17

EMIRATES 105 UÇAĞIN KABİNİNİ YENİLEYECEK

Emirates, gökyüzündeki en iyi yolcu deneyimlerini sunmak için 105 uçaklı büyük donanım yenileme programını duyurdu

53 Boeing 777 ve 52 A380 uçağa Premium Ekonomi kabin ekleyecek olan Şirket, 1-2-1 yerleşimli yeni koltuklarla 777 Business Class kabininde yenilik yapmayı planlıyor. Emirates'in Dubai'deki Mühendislik Merkezi'nde gerçekleşecek olan 18 aylık donanım yenileme programı 2022 yılı sonunda başlayacak.

Emirates, Dubai Havacılık Fuarı 2021'de, modern geniş gövdeli 105 uçağında diğer kabin yenilemelerine ek olarak Premium Ekonomi ürünü ile donanım yenilemesine gideceğini açıkladı. 2022 yılı sonunda başlaması planlanan ve 18 ay sürecek olan donanım yenileme programı, tamamen Emirates'in Dubai'deki son teknoloji Mühendislik Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Program kapsamında Emirates'e ait 52 A380 ve 53 Boeing 777 uçağına havayolunun büyük ses getiren yeni Premium Ekonomi kabin sınıfı eklenecek. Havayolu ayrıca Boeing 777 uçaklarına 1-2-1 yerleşimine sahip özel koltukların yer aldığı yepyeni Business Class ürününü de eklemeyi planlıyor.

Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Emirates olarak, yolcularımızın ihtiyaçlarını karşılamaya ve gökyüzündeki en iyi deneyimleri sunmaya devam etmek için bu donanım yenileme programına yatırım yapıyoruz. Bir yıl önce Premium Ekonomi koltuklarımızı kullanıma aldığımızdan beri, çok olumlu yanıtlar aldık. Yolcular kaliteyi ve konforu çok beğendiler. Emirates’in imzasını atmış olduğu First, Business ve tam hizmet sunan Ekonomi sınıfı seyahat deneyimlerinde olduğu gibi, Premium Ekonomi ürünümüzü de sektörde benzeri olmayan farklı bir Emirates deneyimine dönüşecek şekilde daha da geliştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca yepyeni bir Business Class ürünü de düşünüyoruz. Zamanı geldiğinde daha fazla detay vereceğiz."

Emirates Havayolu Başkanı açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Tüm donanım yenileme projesinin Dubai'deki merkezimizde gerçekleştirilecek olmasını da ayrı bir gurur kaynağı olarak görüyoruz. Bu, Emirates Havayolu içinde geliştirilen güçlü havacılık yetkinliklerini ve daha geniş çaplı olarak böyle yüksek uzmanlığa ve tekniğe sahip bir programı destekleyen BAE ekosistemini ortaya koyuyor."

Donanım yenileme programının sonunda, Emirates, Aralık 2021'e kadar teslim edilmiş olacak dört kabin sınıflı 6 A380 ile, Premium Ekonomi koltuk sunan toplam 111 Boeing 777 ve Airbus A380 uçağa sahip olacak.

Emirates'in Boeing 777 uçağında hemen Business Class'ın arkasına yerleştirilen beş sıra Ekonomi sınıfı koltuk sökülerek 2-4-2 yerleşime sahip 24 Premium Ekonomi koltuk yerleştirilecek. Emirates'in A380 uçağında ise, ana gövdenin ön kısmına yine 2-4-2 yerleşimine sahip 56 Premium Ekonomi koltuk yerleştirilecek.

Emirates Premium Ekonomi

Emirates’in Premium Ekonomi sınıfı yüksek kaliteli leke tutmaz deri döşeme ve dikiş detayları ile ahşap panel kaplamalı koltuklar, 6 yönde ayarlanabilir koltuk başlıkları, bacak ve ayak dinlendirme platformları ile optimal konfor ve destek sunmak için tasarlandı. 102 cm'e ulaşan geniş aralığıyla, her bir koltuk 49,5 cm genişliğinde olup, 20 cm'lik eğimle konforlu bir yatak konumu ve uzanmak için rahat alan sunar. Diğer düşünceli dokunuşlar arasında kolayca erişilebilen koltuk içi şarj noktaları, geniş yemek masası ve yan tarafta bulunan kokteyl masası yer alıyor.

Yolcular her bir koltukta kullanılan ve sınıfının en geniş örneklerinden biri olan 13.3 inç ekrandan Emirates'in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice üzerinden benzersiz bir müzik, film, TV, haber seçeneklerinin ve daha birçok içeriğin keyfini çıkarabilecekler.

2021 Aralık ayının sonuna kadar, Emirates'in Premium Ekonomi sınıflı A380 uçakları Frankfurt, Londra Heathrow, New York JFK ve Paris seferlerinde kullanılacak.

  Haberin Videosu

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Haber Air