MENÜ
İstanbul 25°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
EMIRATES MALDİVLER’LE ORTAKLIĞINI TEYİT ETTİ
Turizm
3 Kasım 2021 Çarşamba 13:12

EMIRATES MALDİVLER’LE ORTAKLIĞINI TEYİT ETTİ

Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Maldivler Cumhurbaşkanı İbrahim Mohamed Solih'in katılımıyla Maldivler Turizm Bakanlığı ile bir Mutabakat Anlaşması (MoU) imzaladı

34 yılı aşkın bir süredir adalar ülkesi Maldivler’e uçuş hizmeti veren Emirates, ülkenin turizm sektörünün toparlanmasında hayati bir rol oynamaya devam ediyor. 2021 yılı Ocak ayından bu yana Maldivler'e yaptığı yolcu seferi sayısında zirveye ulaşan havayolu, ülkeye 170.000 yolcu taşıdı.

Emirates hafta başında Maldivler Turizm Bakanlığı'yla imzaladığı Mutabakat Anlaşması'nın (MoU) süresini uzatarak Maldivler ile olan uzun soluklu ortaklığını teyit etti. Emirates Havayolu ve Emirates Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Maldivler Cumhurbaşkanı İbrahim Mohamed Solih ile Emirates'in Expo 2020 Pavyonu'nda bir araya geldi.

Mutabakat Anlaşması, Emirates'in Batı Asya ve Hint Okyanusu Ticari İlişkilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ahmed Khoory ile Maldivler Turizm Bakanı Dr. Abdulla Mausoom ve Maldivler Pazarlama ve Halkla İlişkiler Kurumu Genel Müdürü ve CEO'su Thoyyib Mohamed tarafından imzalandı. İmza töreninde ayrıca şu isimler yer aldı: Emirates Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım, Emirates Uzak Doğu, Batı Asya ve Hint Okyanusu Ticari Operasyonlar Bölge Müdürü Abdulla Al Olama, Emirates Sri Lanka ve Maldivler Müdürü Chandana De Silva, Emirates İş Analizi Müdürü Hamad Ustadi, Maldivler Turizm Bakanlığı Müşteşarı Fathimath Nilfa, Maldivler Turizm Bakanlığı Kıdemli Politika Direktörü Mohamed Khussan ve Maldivler Turizm Bakanlığı İcra Direktörü Fazeela Ali.

Emirates'in Batı Asya ve Hint Okyanusu Bölgesi Ticari İlişkilerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ahmed Khoory anlaşmayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Maldivler pazarı Emirates ağının ayrılmaz bir parçasıdır ve bugün de bu ada ülkesine olan bağlılığımızı yenilemekten dolayı çok mutluyuz. Emirates olarak 34 yılı aşkın bir süredir ülkeye hizmet etmekten gurur duyuyor, uzun soluklu iş birliğimizi pekiştirerek Maldivler'in ticaret ve turizm sektörünü canlandırmayı amaçlıyoruz."

Maldivler Turizm Bakanı Dr. Abdulla Mausoom yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu yıl 1000'i aşkın seferle 170.000 yolcuyu ülkemize ulaştıran Emirates Havayolu, Maldivler Turizmi'nin başarı öyküsündeki önemli ortaklardan biri olmaya devam ediyor. Turizm Bakanlığı olarak Emirates Havayolu, Maldivler Pazarlama ve Halkla İlişkiler Kurumu MMPRC ve Bakanlığımız arasındaki bu üçlü Mutabakat Anlaşması'nın Maldivler'i BAE’ye ve dünyaya bağlayarak ülke turizminin gelişmesine ve tanıtımına katkıda bulunacağından eminiz."

Maldivler Pazarlama ve Halkla İlişkiler Kurumu Genel Müdürü Thoyyib Mohamed ise şu açıklamada bulundu: “Emirates Havayolu ile 30 yılı aşkın bir iş birliğimiz bulunuyor. Maldivler'in turizm sektöründeki başarısının büyük ölçüde havayolu markaları ve özellikle de Emirates ile kurduğumuz köklü ve faydalı iş birliklerimizden kaynaklandığını söyleyebiliriz. 34 yıldır Maldivler'e duyduğu güven ve gösterdiği bağlılık için Emirates'e müteşekkiriz."

Havayolunun ada ülkesine olan bağlılığını bir kez daha teyit eden bu anlaşma, ülkenin turizm sektörünün toparlanmasını desteklemeye yönelik önemli girişimlerini özetliyor. 2021 yılı Ocak ayından bu yana Maldivler'e yaptığı yolcu seferi sayısında zirveye ulaşan havayolu, aralarında BAE, Rusya, Almanya, ABD ve Çek Cumhuriyeti gibi önemli pazarların da bulunduğu 100'den fazla noktadan Maldivler'e 170.000 yolcu taşıdı.

Maldivler'e 1987 yılında sefer yapmaya başlayan Emirates, bugün Maldivler'e haftada 28 sefer yapıyor. Havayolunun kargo seferleri de Maldivler’in dünya genelindeki önemli ticaret pazarlarıyla iş yapmasına katkıda bulunarak önemli bir rol üstleniyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Haber Air