MENÜ
İstanbul 24°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
pegasus
İSTANBUL-GUANGZHOU UÇUŞLARI BAŞLADI
Havacılık Haberleri
28 Haziran 2024 Cuma 14:19

İSTANBUL-GUANGZHOU UÇUŞLARI BAŞLADI

İGA İstanbul Havalimanı ile Çin’in Guangzhou şehri arasında uçuşlar başladı. China Southern Havayollları Guangzhou’dan İstanbul’a ilk seferini yaptı.

Dünyanın 315 noktasına düzenlenen uçuşlara ev sahipliği yapan İGA İstanbul Havalimanı, China Southern Havayolu tarafından gerçekleştirilen seferlerine Çin’in Guangzhou şehrini de ekledi. İstanbul ile Guangzhou arasında haftanın 3 günü düzenlenecek seferler, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerinde gerçekleştirilecek.

China Southern başta olmak üzere Air China, China Eastern, Sichuan Havayolları gibi önemli Çinli havayolu şirketleriyle iş birlikleri yürüten İGA İstanbul Havalimanı’na Çin’in 6 şehrinden (Beijing, Shanghai, Guangzhou, Chengdu, Taipei, HongKong) tarifeli seferler düzenleniyor.

2023 yılında 255 bin Çinli misafiri ağırlayan İGA İstanbul Havalimanı, Çinli turist sayısını 2024’te, pandemi öncesi seviye olan 426 bine ve kısa zaman içerisinde de 1 milyona ulaştırmayı hedefliyor.

2020 yılında aldığı “Çin Dostu Havalimanı” belgesiyle, Çinli misafirlerine kültürel hassasiyetlere en uygun hizmetleri sunma anlayışını ortaya koyan İGA İstanbul Havalimanı, Çinli yolcularına Çince konuşan danışmanlarıyla hizmet veriyor.

İGA İstanbul Havalimanı, tüm kıtalara erişim imkânı sağlayan Avrupa’daki 2, dünyadaki 6 havalimanından biri konumunda.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Haber Air