MENÜ
İstanbul 19°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
KÜÇÜKÖNAL’A  AABI’DAN ANLAMLI ÖDÜL
Havacılık Haberleri
1 Ağustos 2022 Pazartesi 14:45

KÜÇÜKÖNAL’A AABI’DAN ANLAMLI ÖDÜL

Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Hatice Küçükönal, uluslararası akreditasyon kuruluşu AABI (Aviation Accreditation Board International) tarafından ‘Başkan Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye’nin yenilikçi araştırma üniversitesi Özyeğin Üniversitesi’nin Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Hatice Küçükönal, gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve havacılık eğitimi ve endüstrisinin gelişimine sunduğu katkı dolayısıyla Aviation Accreditation Board International tarafından ‘Başkan Ödülü’ ile onurlandırıldı.

2020 yılında Aviation Accreditation Board International‘a Eğitimci Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Dr. Küçükönal’a, AABI 2022 Annual Meeting'de, AABI Başkanı Dr. Guy Smith tarafından ödülü takdim edildi. Dr. Smith, törende Dr. Küçükönal’ın AABI’nin dünya çapındaki havacılık eğitimi akreditasyonunda oynadığı öncü rolü elde etmesinde verdiği hizmetlerden dolayı kendisine minnettar olduklarını belirtti.

Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj ve Havacılık Yönetimi Programları, 2021 yılında AABI tarafından Avrupa ve Türkiye’de akredite edilen ilk programlar olmuş bulunuyor.  AABI, üniversitelerde havacılık programlarının kalitesini yükseltme amacı ile eğitim standartlarını belirleyerek ABD ve tüm dünyada eğitim kuruluşlarını akredite eden bağımsız bir kuruluştur.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Haber Air