MENÜ
İstanbul 19°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
THY TOURISTANBUL’U YENİDEN BAŞLATTI
Havacılık Haberleri
4 Temmuz 2022 Pazartesi 10:57

THY TOURISTANBUL’U YENİDEN BAŞLATTI

Türk Hava Yolları, ‘’Touristanbul’’ projesi ile İstanbul’u keşfetmeye çağırıyor

İSTANBUL’U TANITMAYI AMAÇLIYOR

Türk Hava Yolları, misafirlerine sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerinden biri olan ‘’Touristanbul’’ projesini yeniden hayata geçirdi. Bayrak taşıyıcı, bu projeyle uluslararası transit yolcularına ücretsiz şehir turu eşliğinde İstanbul’u keşfetme imkânı sunarken, tüm dünyaya da İstanbul’u eşsiz güzellikleriyle tanıtmayı amaçlıyor.

TRANSİT YOLCU PAZARINDAKİ PAYINI ARTIRMAK İSTİYOR

Proje kapsamında Türk Hava Yolları’nın, İstanbul Havalimanı’nda 6-24 saat aralığında bağlantı süresi olan misafirleri için düzenlediği ücretsiz şehir turuyla yolcular, iki uçuş arasında İstanbul’un tarihi ve kültürel değerlerini tanıma şansı buluyor. İstanbul Havalimanı’ndan Touristanbul aracı ile alınan yolcular, rehber eşliğinde İstanbul turu gerçekleştirip, ardından uçuşları için yeniden havalimanına getiriliyor. Bayrak taşıyıcı, Touristanbul hizmeti ile uluslararası transit yolcu pazarındaki payını artırmayı ve Türkiye turizminin tanıtımına katkı sunmayı hedefliyor.

60 BİN YOLCUNUN YARARLANMASI BEKLENİYOR

Projenin yeniden başlamasına ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı (Pazarlama ve Satış) Ahmet Olmuştur; “Touristanbul projesiyle misafirlerimize Türk kültürünü ve İstanbul’un eşsiz güzelliklerini göstermeyi, bu vesileyle Türkiye turizmine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sunduğumuz bu ayrıcalıklı hizmetimizle transfer yolcu sayısını artırmayı ve pazar payımıza ivme kazandırmayı amaçlıyoruz. Kovid-19 salgınının olumsuz etkisinden korunmak amacıyla 2020 yılında hizmetine ara verdiğimiz Touristanbul faaliyeti yeniden başladı. 2009 yılından bu yana toplam 349.738 misafirimizi İstanbul’la buluşturduk. Taşınan yolcu sayısıyla birlikte turlara katılan misafirlerimizin anket sayılarındaki artışı, ileriye yönelik motivasyonumuzu ve heyecanımızı korumamızda en büyük dayanak noktası olarak görüyoruz. Yıl sonuna kadar yaklaşık 60.000 misafirimizin Touristanbul ayrıcalığından yararlanacağını öngörüyoruz.” dedi.  

EN ÇOK TALEP RUSYA, ENDONEZYA VE FRANSA’DAN

129 farklı ülke vatandaşı Touristanbul ayrıcalığı ile İstanbul’u keşfederken, ülke bazında en çok talep Rusya, Endonezya ve Fransa’dan geldi.

SARAYLAR VE MÜZELER BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Touristanbul programı, misafirlerin uçuş planı göz önünde bulundurularak hazırlanıyor. Her gün düzenlenen 6 farklı tura yolcular, uçuş saatlerine uygun şekilde katılabiliyor. Sultanahmet Camii, Ayasofya-i Kebir Camii, Topkapı Sarayı ve İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi gibi tarihi ve kültürel noktalar misafirlerden büyük ilgi görüyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Haber Air