MENÜ
İstanbul 24°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
pegasus
AJET’TE RÖTAR VE İPTAL PROTESTOLARI
Havacılık Haberleri
30 Haziran 2024 Pazar 12:09

AJET’TE RÖTAR VE İPTAL PROTESTOLARI

Ajet’in son günlerde uzun rötarlar ve sefer iptalleri yaşaması yolcuların tepkisini çekiyor. Uzun gecikmelere isyan eden yolcularla görevliler arasında sert tartışmalar yaşanıyor.

Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadoljet’in mart ayı sonunda Ajet ismiyle ayrı bir marka olarak uçuşlara başladı. Kısa sürede 200 uçaklık bir filoya ulaşma hedefi koyan havayolu, içerisinde bulunduğumuz yoğun yaz sezonunda uzun rötarlar ve sefer iptalleriyle gündemde.

THY’nin yeni markası Ajet’te özellikle tatil beldeleri olmak üzere sefer yaptığı noktalarda son günlerde ve haftalarda uzun süreli gecikmeler ile iptaller yaşanıyor. Havalimanlarında mağdur olan yolcularla görevliler arasında sert tartışmalar yaşanıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda önceki gece uçuşun rötar sebebiyle sabah 08. 00’e ertelemesi ve bunu uçuşa bir saat kala açıklaması yolcuları isyan ettirdi. Yolcular görevlilere sert tepki gösterdi.

93 NOKTAYA UÇUYOR

Ajet, 2024 yaz döneminde filosundaki 95 uçakla iç hatlarda 41, dış hatlarda 52 nokta olmak üzere toplam 93 noktaya sefer icra ediyor. AJET; küresel ölçekte büyüme hedefi olarak önümüzdeki 10 yıl içerisinde 200 uçaklık filo ile toplam 44 ülkeye uçmayı planlıyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Haber Air