MENÜ
İstanbul
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
GÜMRÜKLÜ SAHADA 65 KİLO ALTINLA YAKALANDI
Türkiye'den
22 Kasım 2021 Pazartesi 13:02

GÜMRÜKLÜ SAHADA 65 KİLO ALTINLA YAKALANDI

Kuzey Irak'ın Erbil şehrinde bir şirket adına çalışan bir kişi, İstanbul Havalimanı'nda 65 kilogram ağırlığında, 42 milyon lira değerinde altınla yakalandı. Parfüm alma bahanesiyle gümrük bölümüne giren kişiye, bir bakanlık çalışanın yardım ettiği ortaya çıktı. Ticaret Bakanı Muş, bakanlık çalışanıyla ilgili soruşturma başlattı

Erbil'de bir şirket adına çalışan A.N.Ç. isimli kişinin üzerinden 65 kiloluk 42 milyon lira değerinde altın çıktı. Parfüm alma bahanesi ile gümrüklü sahaya sokulan bu kişiye Ticaret Bakanlığı'nda görevli bir daire başkanının yardım ettiği ortaya çıktı.

CHP'Lİ VEKİLİN İDDİASI ÜZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sözcü'de yer alan habere göre, CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, bu kişiyle ilgili durumu gündeme getirdi. Polat'ın bu iddiası üzerine Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Bu kişinin gümrüklü sahaya girmesine yardımcı olan daire başkanı hakkında soruşturma başlattım" dedi. Kişi, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.

"ALTINI DUBAİ'YE GÖTÜRECEKTİM"

A.N.Ç. ifadesinde, "Her gelişimde gerekli beyan işlemlerini yerine getirdim. Yanıma gelen ve görevli olduğunu düşündüğüm kişi bana refakat edince ben de bugün farklı bir kontrol olduğunu düşündüğüm için kırmızı hatta gitmedim. Ben bu altını Dubai'ye götürecektim" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat

"KAMUOYUNUN BİLGİLENDİRİLMESİ GEREKİYOR"

Altın kaçakçılığıyla ilgili olarak A.N.Ç.'nin yanı sıra bir iş adamının da ifadesi alındı. CHP'li vekil Polat, "'Adam 2 tane parfüm almaya girdim, bir daire başkanı beni gümrüklü sahaya soktu' diyor. Çıkışta 65 kilo altınla çıkıyor. Bu daire başkanına ne yaptık, ne ettik, kamuoyunun bunlarla ilgili bilgilendirilmesi gerekiyor" dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Haber Air