MENÜ
İstanbul 19°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
LAVROV'UN UÇAĞINA ENGEL !
Dünyadan
6 Haziran 2022 Pazartesi 15:41

LAVROV'UN UÇAĞINA ENGEL !

Son dakika! 3 ülke Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un uçağına hava sahalarını kapattı! Lavrov’un gezisi iptal edilirken, Rusya'dan nasıl bir açıklama yapıldı?

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un Sırbistan ziyaretinin engellenmesinin ardından Rusya'dan peş peşe açıklamalar geldi. Lavrov kararın emsalsiz olduğunu dile getirirken, Kremlin kararı "düşmanca bir eylem" olarak nitelendirdi.

LAVROV NE DEDİ?

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Sırbistan ziyareti, üç ülkenin hava sahasını Rus Bakanın uçağına açmaması üzerine iptal edildi. Lavrov konuya ilişkin, “Sırbistan ile ilişkilerimizi kimse bozamaz. Hava sahası engeli kararının emsali yok. Sırp mevkidaşımı Moskova'ya davet ettim. Umarım bir engel olmaz." dedi.

Sergey Lavrov, "Bu, AB ve NATO için bir kural haline geldi. Giderek daha fazla gerçeklerden korkuyorlar." ifadelerini kullandı.

"DÜŞMANCA BİR EYLEM"

Kremlin ise konuya ilişkin "düşmanca bir eylem" ifadeleri kullanıldı. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, "Üst düzey programların engellenmesi diplomatik sorunlara neden olabilir. Ama Moskova'nın ülkelerle dostça temaslarını engelleyemeyecekler." dedi.

HAVA SAHASINI KAPATAN ÜLKELER HANGİLERİ?

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Sırbistan ziyareti, üç ülkenin hava sahası engeli koymasının ardından iptal edildi. Sırp medyasındaki haberlerde, Lavrov'un Sırbistan ziyaretinin, Karadağ, Kuzey Makedonya ve Bulgaristan'ın Lavrov'un uçağına geçiş izni vermemesi nedeniyle iptal edildiği kaydedildi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'in üç ülkenin kararıyla ilgili bugün Rusya'nın Belgrad Büyükelçisi Aleksandar Bocan-Harcenko ile görüşeceği ve gün içerisinde ulusa sesleniş konuşması yapacağı belirtildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Haber Air