MENÜ
İstanbul 21°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
pegasus
ORTAK UÇUŞ KODU ANLAŞMASINI İMZALADILAR
Havacılık Haberleri
15 Kasım 2023 Çarşamba 11:04

ORTAK UÇUŞ KODU ANLAŞMASINI İMZALADILAR

Philippine Airlines ve Singapore Airlines yeni Ortak Uçuş Kodu iş birliğini duyurdu

Singapore Airlines CEO’su Goh Choon Phong (solda) ve Philippine Airlines Başkanı ve Operasyon Direktörü Kaptan Stanley K. Ng (sağda) yeni ortak uçuş kodu iş birliği anlaşmasını imzaladı.

Philippine Airlines (PAL) ve Singapore Airlines (SIA), iki hava yolunun Filipinler ile Singapur rotasına ek olarak diğer yurt içi ve yurt dışı ilgili destinasyonlara kendi seferleri ile seyahat eden yolcuların uçuş seçeneklerini geliştirmelerine olanak tanıyacak yeni bir ortak uçuş kodu anlaşması imzaladı.

Ortak uçuş kodu anlaşması, SIA ve PAL'in Singapur ile Manila arasındaki uçuşlarında düzenleyici onaylara tabi olarak 2023'ün dördüncü çeyreğinden itibaren başlayacak. Singapore Airlines aynı zamanda Philippine Airlines'ın Manila'dan Filipinler'deki 27 noktaya uçuşlarında kod paylaşımı yapacak. Philippine Airlines ise Singapore Airlines'ın Avrupa'daki altı noktaya (Kopenhag, Frankfurt, Milano, Paris, Roma ve Zürih) uçuşlarında kod paylaşımı yapacak.

İlgili Avrupa kod paylaşımı seferleri, önümüzdeki haftalarda philippineairlines.com ve singaporeair.com'un yanı sıra seyahat acenteleri de dahil olmak üzere Philippine Airlines ve Singapore Airlines satış kanallarında aşamalı olarak yaygınlaştırılacak.

Kopenhag ve Milano'ya ortak uçuş hizmetleri, tarihi bir dönüm noktasını temsil edecek: Danimarka'nın başkentine ve İtalyan ticaret merkezine Filipinli bir taşıyıcı tarafından sunulacak ilk hava bağlantıları olacak. Philippine Airlines, daha önce 1980'ler ve 1990'larda Filipin bayrak taşıyıcısı tarafından hizmet verilen Frankfurt, Paris, Roma ve Zürih'e ortak uçuş hizmetleri aracılığıyla da olsa geri dönüş yapmış olacak.

Her iki hava yolu da, Singapore Airlines'ın Avrupa'daki ek noktaların yanı sıra Avustralya, Hindistan, Yeni Zelanda ve Güney Afrika'daki destinasyonlara uçuşlarını da kapsayacak şekilde kod paylaşımı anlaşmasının genişletilmesini umut ediyor.

Philippine Airlines Başkanı ve Operasyon Direktörü Kaptan Stanley K. Ng şunları söyledi: "Philippine Airlines yolcularımıza, bu ortak uçuş ortaklığı aracılığıyla Manila ve Singapur arasında daha geniş bir uçuş yelpazesi sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni bağlantılar kurmaya devam etme sözümüzü teyit ediyoruz ve yolcularımıza yeni fırsatlar sunuyoruz. Ortaklık, Singapore Airlines ile olan güçlendirilmiş ilişkimizin ve 58 yıldır hizmet verdiğimiz Singapur’da varlığımızı genişletmeye yönelik kalıcı bağlılığımızın ürünüdür. Ayrıca, birçok Filipinliye ve Filipinler'in harikalarını keşfetmeye davet ettiğimiz sayıları giderek artan ziyaretçiye, Avrupa çapındaki çeşitli şehirlere daha fazla bağlantı sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz."

Singapore Airlines CEO’su Goh Choon Phong da, "Bu anlaşma, Philippine Airlines ve Singapore Airlines'ın birlikte daha yakın çalışmasına ve yolcularımıza Singapur ile Filipinler arasında gelişmiş seyahat bağlantıları sunmanın yollarını bulmasına olanak tanıyor. Bu, Filipinler ile Singapur arasında hatta bunun da ötesinde dünya genelindeki kilit pazarlarımıza yönelik hem iş hem de eğlence amaçlı seyahatlere yönelik artan talebi destekleyecektir."dedi.

Philippine Airlines Hakkında

Philippine Airlines, Filipinler'in bayrak taşıyıcısı ve tek full-service hava yolu olmasının yanı sıra Asya'daki ilk ticari havayolu şirketidir. Philippine Airlines'ın Boeing, Airbus ve De Havilland uçaklarından oluşan filosu, Manila, Cebu, Clark ve Davao'daki merkezlerden Filipinler'deki 33 ile Asya, Kuzey Amerika, Avustralya ve Orta Doğu'daki 39 noktaya tarifeli aktarmasız uçuşlar gerçekleştirmektedir. Philippine Airlines'ın ağı, Filipin takımadalarındaki 7.641 ada arasındaki muhteşem tatil yerlerine, yüksek teknoloji merkezlerine ve adalara uçuşların yanı sıra Güneydoğu Asya'yı Doğu Kıyılarına bağlayan ultra uzun mesafeli pasifik ve kutuplar arası uçuşları içermektedir.

Filipin misafirperverliğini en iyi şekilde temsil eden “Buong Pusong Alaga” (gönülden ilgi) sözüne dayanan, kendine has samimi ve zarif hizmetiyle tanınan Philippine Airlines, aynı zamanda hava kargo ve charter hizmetleri aracılığıyla küresel ekonomiyi desteklerken, denizaşırı Filipinlilerin seyahat ihtiyaçlarını da karşılıyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.philippineairlines.com adresini ziyaret edin.

Singapore Airlines Hakkında

Singapore Airlines (SIA) grubunun geçmişi 1947 yılında Malayan Airways'in ilk uçuşuna dayanmaktadır. Hava yolu daha sonra Malaysian Airways ve ardından Malaysia-Singapore Airlines (MSA) olarak yeniden adlandırıldı. 1972'de MSA, Singapore Airlines ve Malaysian Airways olarak bölündü. Başlangıçta 18 ülkede 22 destinasyona 10 uçaktan oluşan mütevazı bir filo işleten Singapore Airlines, o zamandan beri büyüyerek marka vaadinin üç ana sütununu sürekli geliştirmeye kendini adamış, birinci sınıf bir uluslararası havayolu grubu haline geldi. Bu 3 ana marka vaadi şu şekildedir: Hizmet Mükemmelliği, Ürün Liderliği. ve Ağ Bağlantısı.

Singapore Airlines dünyanın en çok ödül alan hava yolu şirketidir. Singapore Airlines, 2023 yılında Fortune Dergisi'nin dünyanın en beğenilen 50 şirketi listesinde bir kez daha yer aldı. Singapore Airlines, listede en üst sırada yer alan Asya şirketi ve Singapur merkezli tek markadır. Şubat 2023'te ise Hava Taşımacılığı Dünya Hava Yolu Endüstrisi Ödülleri'nde Yılın Hava Yolu seçildi. Bu ödül, Singapore Airlines'ın hava yolu endüstrisindeki olağanüstü performansını, yenilikçiliğini ve üstün hizmetini ödüllendirdi. Haziran 2023'te ise Singapore Airlines, 2023 Skytrax Dünya Hava Yolu Ödülleri'nde Dünyanın En İyi Hava Yolu seçilerek bu prestijli ödülü beşinci kez kazandı. Daha fazla bilgi için lütfen www.singaporeair.com adresini ziyaret edin.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Haber Air