MENÜ
İstanbul 11°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
THY - CHINA EASTERN İŞ BİRLİĞİ
Havacılık Haberleri
28 Eylül 2023 Perşembe 17:34

THY - CHINA EASTERN İŞ BİRLİĞİ

Türk Hava Yolları ile China Eastern Havayolları, iş birliği anlaşması imzaladı. North Bund Forum 2023 çerçevesinde Şangay’da, Türk Hava Yolları ile China Eastern Havayolları arasında bir Mutabakat Anlaşması imzalandı.

Pandemi sonrası Türkiye- Çin pazarının toparlanmasının ardından China Eastern Havayolları, İstanbul’a sefer düzenleme kararı aldı. Bu karar ve yapılan görüşmeler doğrultusunda, 28 Eylül tarihi itibarıyla Şangay- İstanbul hattında gerçekleşecek uçuşlar, haftalık 3 frekans olarak karşılıklı icra edilecek.

Şangay’da gerçekleşen görüşmede; iki havayolu arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi ve genişletilmesi mutabakatına varıldı. Bu çerçevede, iki havayolu arasındaki mevcut Özel Prorasyon Anlaşması’nın verimliliği artırılacak olup; gerekli izinlerin alınmasının ardından daha büyük adımların atılacağının sinyali verildi.   

Anlaşmaya ilişkin görüş bildiren Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi; ‘’Türk Hava Yolları, bugün sahip olduklarıyla yetinmeyen, butikten zirveye başarı yolculuğu kapsamında mevcut uçuş ağı ve iş birlikleriyle önemli bir şirket haline gelmiştir. Çin Halk Cumhuriyeti seferlerimiz Şangay, Guanzo ve Pekin’de haftalık 7’şer frekans olarak devam etmekte olup; seferlerimize ek olarak bölgedeki ortaklarımız ile iş birliklerimiz doğrultusunda Çin pazarında büyümemizi sağlayacak gerekli aksiyonları almaya devam edeceğiz. Dolayısıyla, bu bölgede sadece kendi operasyonlarımıza odaklanmayacak, her bir ortağımızın bizimle birlikte büyümesini sağlayacak tüm adımlara öncülük edeceğiz. China Eastern Havayolları ile imzaladığımız Mutabakat Anlaşmasının da altını çizdiği üzere Türk Hava Yolları, kapasitesinin ötesini hedefleyecek.” dedi.

China Eastern Havayolları CEO'su Li Yangmin ise; “China Eastern Havayolları’nın Pudong, Şanghay'dan Türkiye'ye havacılık hizmetinin açılması, iki ülke arasındaki ticareti ve istihdamı daha da kolaylaştıracaktır. İki havayolu arasındaki iş birliği iyi bir temele sahip. Bu mutabakatın imzalanmasıyla taraflar gelecekte iş birliğini daha da güçlendirecektir. Ortak bir gelecek için yer hizmetleri ve uçuş ağı alanlarında iş birliği yapmayı ve geliştirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi.

İstanbul Havalimanı’nın Avrupa ve Asya arasında gerçek bir köprü görevini üstlenmesi ile Türkiye’nin jeopolitik, turistik ve kültürel önemi daha da artmıştır. Türk Hava Yolları, bu değerin farkında olup; iş birliklerini bu vizyon doğrultusunda geliştirmektedir.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Haber Air