MENÜ
İstanbul 11°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
THY’DEN TERSANE İSTANBUL’DA SERGİ
Havacılık Haberleri
27 Eylül 2023 Çarşamba 17:29

THY’DEN TERSANE İSTANBUL’DA SERGİ

Türk Hava Yolları Yolcu Programı Miles&Smiles ve Contemporary İstanbul iş birliğiyle Tersane İstanbul’da.

Türkiye’nin en değerli markası Türk Hava Yolları’nın yolcu programı Miles&Smiles ve Contemporary Istanbul iş birliğiyle Haliç’te yer alan Tersane İstanbul’da gerçekleşecek sergi ziyaretçilerine kapılarını açtı. 27 Eylül- 1 Ekim tarihleri aralığında 22 ülkeden 67 çağdaş sanat galerisi ve müzenin temsil ettiği sanatçıların eserleri ziyaret edilebilecek.

Seramik sanatçıları Ertuğrul Güngör & Faruk Ertekin, Miles&Smiles dünyasını etkinlikte yorumlayacak olup; sanatçıların gözünden sanat ve seyahati harmanlayarak kendi yaratıcılıkları çerçevesinde oluşturdukları sanat eserlerini sergileyecek.

Yine aynı şekilde markanın görsel öğesi olarak konumlandırılan “Ampersand”ın geleneksel çini sanatı motifleriyle tasarlanmış bir versiyonu da sergide yer alacak. Sanatçılar çalışmalarında çini ve seramik yüzeyler üzerinde ve üç boyutlu formlarda sır altı ve sır üstü boyama tekniği, serbest sürüş teknikleriyle çalışıyor. Projede Kaplumbağa terbiyecisinden Andy Warhol’a, müzelerden kamusal heykellere kadar uzanan sanatın insanları ve kültürleri birleştirme gücüne dikkat çekmek hedefleniyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Haber Air