MENÜ
İstanbul 11°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
TURKISH CARGO KOALA YANİ’Yİ YENİ YUVASINA KAVUŞTURDU
Havacılık Haberleri
29 Eylül 2023 Cuma 11:38

TURKISH CARGO KOALA YANİ’Yİ YENİ YUVASINA KAVUŞTURDU

Türk Hava Yolları’nın hava kargo markası Turkish Cargo, “Mission Rescue” projesi kapsamında bir hikâyeye daha ortak oldu. Taşıyıcı, nesli tükenme tehlikesi altındaki koala Yani’yi güvenli bir şekilde Hong Kong’tan İngiltere’ye ulaştırdı.

Avustralya’da dünyaya geldikten sonra Hong Kong’a götürülen Yani, parkta birlikte yaşadığı diğer koalaların hayatını kaybetmesiyle yalnız kaldı. Sosyalleşme ve neslini devam ettirme imkanlarından yoksun kalan Yani’nin, Güney Avustralya’nın biyogüvenlik kuralları nedeniyle ana vatanına dönmesi de mümkün olmadığından yaşamını sürdürebilmesi için en uygun yerin Birleşik Krallık’taki Longleat Safari Park olacağına karar verildi.

Koala Yani’nin transferi için gerekli tüm izinler de alındıktan sonra Hong Kong’tan İngiltere’ye oldukça hassasiyet ve dikkat gerektiren bir uçuş planlanması yapıldı. Longleat park yetkilileri Turkish Cargo ile iletişime geçerek bu yolculuk için yardım istedi. Tüm taşıma faaliyetlerinde canlı hayvan yaşamına ve doğaya saygı misyonuyla hareket eden Turkish Cargo, sponsor taşıyıcı olarak sürece dahil oldu.

Operasyonunun her detayını büyük bir titizlikle planlayan taşıyıcı, Yani’nin transferini IATA LAR (Canlı Hayvan Taşıma Yönetmeliği) doğrultusunda İstanbul aktarmalı olarak başarıyla gerçekleştirdi.

İngiltere’ye getirildikten sonra bir süre karantina altında tutulan Yani, tüm sağlık kontrollerinin ardından yeni arkadaşlarına kavuştu.

IATA CEIV Live Animals sertifikasına sahip Turkish Cargo, kendisine emanet edilen canlı hayvanları SMARTIST Canlı Hayvan Terminali’nde sektör standartlarına uygun olarak barındırmakta.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Haber Air