MENÜ
İstanbul 25°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
UÇAK MOTORUNUN GÜCÜ TURİSTLERİ UÇURDU
Turizm
20 Haziran 2022 Pazartesi 19:02

UÇAK MOTORUNUN GÜCÜ TURİSTLERİ UÇURDU

Yunanistan’ın turistik Skiathos Adası’nda meydana gelen olayda plajın hemen yanındaki havalimanından kalkışa geçen uçağın motorlarının itme gücü, bir grup turisti denize sürükledi. Olayda bir Alman turist ağır yaralandı.

ALMAN TURİST AĞIR YARALANDI

Yunanistan'ın Ege'deki turistik Skiathos Adası'na dün öğle saatlerinde meydana gelen olayda; plajın 20 metre uzağındaki havalimanından kalkışa geçen Boeing 737 tipi uçak, o sırada plajda güneşlenen ve yürüyüş yapan turistlerden 10-12 tanesini denize sürükledi. Turistlerden bazıları kayalıklara çarparak yaralandı. Olayda 79 yaşındaki bir Alman turistin ağır yaralandığı ve olayın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekipleri yönlendirildiği belirtildi.

Ambulansla Skiathos Sağlık Merkezi'ne kaldırılan turistin durumunun ciddiyetini koruduğu, bir iki metre havalanarak denize düşen turistlerin ise olayı hafif sıyrıklarla atlattığı belirtildi.

UÇAKLAR İNSANLARIN ÜZERİNDEN PİSTE İNİYOR

Skiathos Havalimanı'nda uçaklar insanların 5-10 metre üzerinden piste inerken büyük tedirginlik yaşanıyor. Pistin plaja sadece 15-20 metre mesafede olduğu belirtildi. Bu nedenle havalimanının bulunduğu bölgenin birçok yerinde “Uçakların iniş ve kalkışlarında dikkatli olun, bölgeye yanaşmayın” uyarı levhaları konulduğu, buna rağmen birçok turistin inen uçaklarla fotoğraf çekebilmek için tehlikeyi göze aldığı belirtildi.

2019 yılında aynı şekilde 12 yaşındaki turist bir çocuk uçağın yarattığı türbülans nedeniyle 30 metre uçtuktan sonra denize düşmüş ve ağır yaralanmıştı.

  Haberin Videosu

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Haber Air