MENÜ
İstanbul 21°
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
pegasus
İSG’YE TAV’DAN TRANSFER! İSG CEO’SU OLUYOR
Havacılık Haberleri
6 Haziran 2024 Perşembe 10:21

İSG’YE TAV’DAN TRANSFER! İSG CEO’SU OLUYOR

TAV Havalimanları’nın işlettiği Kazakistan Almatı Havalimanı’nda Haziran 2021’den bu yana genel müdür olan Alp Er Tunga Ersoy, Sabiha Gökçen Havalimanı İSG CEO’su oluyor. Ersoy’un yerine ise Göker Köse, vekaleten Almatı Havalimanı Genel Müdürü olarak atandı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (İSG), Malezya Havalimanları Holdings Berhad (MAHB) ile IC Holding arasındaki iş birliğinin sona ermesiyle CEO Serhat Soğukpınar’ın görevi sona ermiş, yeni CEO atanana kadar, İSG Stratejik Planlama ve Hazine Yönetimi Direktörü Kerem Maybek, mevcut görevinin yanı sıra vekaleten İSG CEO’su olarak atanmıştı.

YENİ CEO BULUNDU

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nı işleten Malezya Havalimanları Holdings Berhad’ın (MAHB) yeni CEO arayışı uzun sürmedi. Haberair.com’un sektör kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Malezyalı yöneticiler, 4-5 CEO adayı üzerinde yoğunlaştı. Sonunda uzun yıllar TAV Havalimanları Holding’te çeşitli ülkelerde ve pozisyonlarda görev yapan, son olarak Almatı Havalimanı Genel Müdürü olan Alp Er Tunga Ersoy üzerinde karar kılındı.

Yine aldığımız duyumlara göre, Alp Er Tunga Ersoy, geçtiğimiz günlerde İstanbul’a gelerek Malezyalı yöneticilerle bir görüşme yaptı. Görüşme sonunda iki taraf anlaşarak el sıkıştı.

İSG’nin yeni CEO’sunun kamuoyuna açıklanması sadece zaman meselesi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2024 Haber Air