MENÜ
İstanbul
Haber Air
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
HİZMETTE SÜREKLİLİK HEDEFİ KOYDU
Turizm
29 Kasım 2022 Salı 19:46

HİZMETTE SÜREKLİLİK HEDEFİ KOYDU

Türkiye'de turizm sektörünün gelişmesine katkı sağlama hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Corendon Hotels & Resorts, küresel sürdürülebilirlik uygulamalarını da sahipleniyor.

Corendon Hotels & Resorts, uluslararası standartları yakalamak ve sürdürülebilir turizm alanında yer almak için "Global Sustainable Tourism Council" kriterlerine uyum sağlayarak kaliteli hizmet anlayışını sürdürülebilir kılmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Corendon Hotels Kalite Grup Müdürü Fatma Kurç şunları söyledi:

"Dünyanın en üst çevre ve sürdürülebilirlik platformu olan Global Sustainable Tourism Council ile yapılan iş birliği anlaşmasını turizm sektörünün geleceği açısından çok değerli buluyoruz. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın liderliğinde, turizm endüstrisini yeniden yapılandırılacak bu sürdürülebilirlik atağına katkı sağlamak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Bir turizm cenneti olan Türkiye’nin sürdürülebilirlik kriterleri alanında da örnek ülke olacağına inancımız tam. Sürdürülebilir Turizm Programı kapsamında Corendon Playa Kemer ve Grand Park Lara otellerimiz; çevreye duyarlı, sosyal ve kültürel değerlere katkı sağlayan, insan hakları, sağlık, güvenlik, risk ve kriz yönetimi konularını ele alan sertifikasyon programını tamamladı. Bu kapsamda sürekli iyileştirmeyi yönlendiren uzun vadeli bir sürdürülebilirlik yönetim sistemi kurmuş olduk."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2023 Haber Air